Datça Tatil Köyleri

Her şey dahil tatil köyü fırsatlarıEge ile Akdeniz’in buluştuğu nokta neresidir derseniz yanıtımız net olarak “Datça” olacaktır. Bu muhteşem tatil beldesini en özel kılan da budur! Ülkenin başka hiçbir yerinde hem Ege’nin hem de Akdeniz’in güzelliklerini almış bir yer bulamazsınız. Doğal güzellikleri ile görenleri kelimenin tam anlamıyla büyüleyen Datça tatil köyleri açısından da tam bir ideal mekan konumundadır. Yerli ve yabancı turistlerin gözde beldelerinden biri olmayı başaran Datça’da keyifli, eğlenceli, huzurlu veya dinamik bir tatil geçirebilirsiniz. Çünkü bu belde tatilcilere tüm beklentilerini karşılayacak kadar cömert! Muğla’nın en popüler beldelerinin başında gelen Datça aynı zamanda tüm tatil bölgeleri ile sizi memnun edebilir.
Güneş Datça’ya cömert davranıyor!
Her ne kadar ilk bakışta size çok farklı bir tatil beldesi gibi görünmese de Datça birçok özelliğe sahiptir. Bunlardan biri de güneşin yılın tam 300 gününde parlaması ve sıcak yüzünü doğadan esirgemiyor olmasıdır. Kış aylarının dahi ılık geçtiği Datça’da yaz günlerini tüm sıcaklığı ile yaşayabiliyorsunuz. Datça tatil köyleri bakımından da şanslıdır. Eski Datça olarak bilinen bölgede en az merkezdeki kadar renkli bir atmosfer hakim. Bu bölgeden de denize girebiliyor ve otellerde konaklayabiliyorsunuz. Bölgedeki ilk yerleşim yerlerinden biri olan Eski Datça şehrin farklı bir yöne doğru gelişmesiyle birlikte biraz kıyılarda kalmış gibi görünüyor. Ancak halen gözde, halen uğrak bir mekan!
Hayıtbükü de Datça tatil köyleri arasında yer alan beldelerden biridir. Her ne kadar yüzölçümü bakımından son derece küçük bir koy olsa da kumsalı sizi mutlu etmeye yetecektir. Palamutbükü ise daha serin sulardan hoşlananlar için en ideal tercih olabilir. Denizi biraz taşlı olsa da sıcak yaz günlerinde denizin sizi serinletmesi için tercihinizi bu bölgeden yana kullanabilirsiniz.
Tatil yaparken tarihi mekanları görmekten de keyif alıyorsanız sizlere Knidos’u önerebiliriz. Bu bölgede yer alan harabeleri günün her saatinde gezme şansınız mevcut. Bu beldede tekne turlarına katılabilir ve muhteşem bir deniz gezintisi yapabilirsiniz. Aynı zamanda tekneler tatilcilere de kiralanabiliyor. Saatlik veya günlük olarak kiralayacağınız tekneler ile yapacağınız gezintilerde rotayı yalnızca siz belirleyeceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>